“Kad dođu u Beograd”
"Beograd je velegrad. Grad u kome je teško sresti starog prijatelja". Ova rečenica možda i ne deluje tako čudno nekome ko je odrastao u velikom gradu. Ali, kada se neko iz "unutrašnjosti" nađe u Beogradu, zasigurno se neko vreme oseća kao
Prvi Švajcarac u Beogradu prošao je neslavno
Pre skoro dva veka Beograd je dobio svoju prvu bolnicu. To nije bila zgrada koja je kasnije podignuta u ulici Dżordža Vašingtona, već se nalazila razasuta po nekoliko gradskih kuća. A još veći problem u to vreme je bio -
Beogradski stranci
Svedoci smo da u poslednje vreme sve više stranaca srećemo na ulicama Beograda. I ne, nisu to samo turisti, već ljudi koji se u našem gradu nastanjuju, na duži ili kraći period. Neke od njih je u srpsku prestonicu doveo
Kad je Beograd otkrio turizam
Deluje neverovatno ali u Beograd prvi turisti počinju sa dolaze već na prelazu između 19. i 20. veka. Bili su to avanturisti raznih fela koji su otkrivali delove Evrope prethodno vekovima pod okupacijom Osmanlijskog carstva, najviše Britanci, Francuzi i Nemci. Francuski
